Vajina Daraltma » Vajina Daraltma » Vajina Daraltma Ameliyatı Hakkında

Vajina Daraltma Ameliyatı Hakkında

2Vajinal genişlik, çiftler arasında cinsel problemlerden biridir. Vajina gevşemesi yapısal olarak veya normal doğum sonrası oluşan travma sonucunda alt genital bölgede bulunan kas ve yumuşak dokuların gevşeyip genişlemesi ve sarkmasıdır.

Vajina daraltma ya da vajen cinsel estetik ameliyatı, yaş veya doğumlara bağlı olarak vajinanın gevşemesi sonucu oluşan estetik görünümü düzeltmeye ve cinsel ilişki hazzını artırmaya yönelik cerrahi bir uygulamadır.

Cinsel estetik ameliyatları arasında önemli bir yeri olan vajen daraltma ya da vajen yenileme operasyonunda cerrahi olarak vajinal kanal daraltılır, gereken miktarda mukoza ve kas dokusu çıkarılır, gevşemiş olan kas yapıları dikilerek daha gergin ve sıkı hale getirilir. Ameliyat sedasyon veya genel anestezi altında yapılabilir. Lokal ve sedasyon anestezi ile yapıldığında hasta hiçbir ağrı duymamaktadır. Hasta 1-2 gün içinde normal yaşantısına dönebilmekte ve dokuların iyileşmesi bir haftada tamamlanmaktadır. Ameliyatta eriyen dikişler kullanıldığından dikiş alma problemi yoktur. Cinsel yaşantı ise ancak 4-6 hafta sonra başlayabilmektedir.