Vajina Daraltma » Vajina Daraltma » Vajina Genişlemesi Ne gibi Problemlere Yol Açar ?

Vajina Genişlemesi Ne gibi Problemlere Yol Açar ?

71. Cinsel ilişkiden alınan haz azalabilir: Cinsel ilişki sırasında haz duyulması büyük ölçüde erkek ve kadın cinsel organlarının anatomisine bağlıdır. Vajina kanalının elastik dokusunu kaybetmesi sonucunda kadının anatomisi değişime uğrar. Vajina kasları tonusunu ve gücünü kaybeder, yeterli destek ve kontrolü sağlayamazlar. Vajina kanalı genişler, erkek cinsel organını yeterince kavrayamaz ve sonuçta cinsel ilişki sırasında duyulan haz azalabilir. Pek çok kadın vajinadaki elastikiyet kaybını vajinadan ilişki sırasında ses gelmesi olarak da yaşayabilmekte ve bu durumdan rahatsızlık duymaktadır. Bu durum kadında özgüven kaybına yol açabilmekte ve cinsel ilşkiden kaçmaya kadar varabilmektedir.

2. İdrar kaçırmaya yol açabilir: Vajinal kas desteği kaybı ve bağ dokusu katmanlarındaki yıpranmanın en sık görülen sonucu günlük yaşantıda büyük sıkıntılara ve özgüven kaybına yol açan idrar kaçırma sorunudur. Kadın gülerken, hapşırırken, öksürürken veya spor yaparken idrar kaçırır.

3. Organ sarkmaları olabilir: Kadında pelvik bölgede bulunan organlar vajina, rahim ağzı, rahim, idrar torbası, idrar kanalı, ince bağırsak ve rektumdur. Vajinal kas desteğinin azalması sonucu pelvik bölgede bulunan organlar bu kaslar tarafından yerinde tutulamaz hale gelir ve bu organlarda sarkma olabilir.